INFORMACJE DOTYCZĄCE UBEZPIECZENIA
PODCZAS PLAY REKORD POLSKI 100-way 2015:

UBEZPIECZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI CYWILNEJ (OC):

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, musi być ważne i obejmować wykonywanie skoków spadochronowych na terenie Republiki Czeskiej. Podczas rejestracji OC będzie sprawdzane!

 • Jeżeli Twoje ubezpieczenie OC obejmuje tylko terytorium Polski, skontaktuj się ze swoim ubezpieczycielem aby je rozszerzyć o terytorium Republiki Czeskiej.
 • Jeżeli masz wykupione ubezpieczenie OC w Finansowej Chacie i chcesz je rozszerzyć o terytorium Unii Europejskiej, to można to zrobić za 20zł w taki sposób:Prosimy o napisanie maila do czwartku, 06.08.2015 do godziny 11:00 na adres: [email protected] o treści:

  Poproszę o rozszerzenie mojego ubezpieczenia OC wykupionego w firmie Finansowa Chata o terytorium UE
  Imię i nazwisko:
  Data urodzenia:
  Nr telefonu:

  Ubezpieczenie zostanie rozszerzone a kwotę 20zł poprosimy, żebyście wpłacili podczas rejestracji na Rekordzie.

UBEZPIECZENIE KL (Koszty Leczenia za granicą):
Nie jest wymagane prawnie i nie będziemy tego sprawdzać, ale bezpieczniej jest ubezpieczenie KL posiadać.

WAŻNA INFORMACJA DOTYCZĄCA ZMIAN W KL: w związku z ostatnimi zmianami w warunkach ubezpieczeń prosimy koniecznie o sprawdzenie, czy Wasze ubezpieczenie obejmuje zawody i rekordy pomimo dopłaty za sporty wysokiego ryzyka! Okazuje się, że niektóre firmy ubezpieczeniowe (np. Hestia) wyłączyły w tym roku zawody i rekordy ze odpowiedzialności i ubezpieczyciel może ubezpieczyć ten zakres wyłącznie po uzyskaniu zgody z centrali. Niestety nie wszyscy agenci ubezpieczeniowi o tym wiedzą i ubezpieczają pomimo tego co może skutkować brakiem wypłaty odszkodowania.

Jeżeli nie wiecie gdzie wykupić działające ubezpieczenie KL to możecie również skorzystać z usług Finansowej Chaty i można to zrobić online:

1. https://kmsl.finansowachata.pl/

2. wybieramy FORMULARZ 3

3. Uzupełniamy cały formularz wybierając również daty pobytu za granicą a w polu wariant wybieramy ‚Z’ i kontynuujemy przechodząc do płatności


KARTA EKUZ:
Mimo wszystko na wszelki wypadek warto mieć ze sobą kartę EKUZ (Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego). Karta jest darmowa i można ją uzyskać w zasadzie od ręki.

Informacje jak uzyskać kartę EKUZ znajdziecie tutaj:
http://www.turystyczne.ubezpieczeniaonline.pl/a/jak-uzyskac-europejska-karte-ubezpieczenia-zdrowotnego/10.html